Budeme se snažit vás aktuálně informovat o tom, co se ve školce právě děje a i o tom, co se právě chystá.


Týden od 23.05.-27.5.


Pondělí:🌼+🐞 Račí návštěva- žíví raci a povídání o nich

Úterý - 🌼 kroužky,  Angličtina

Středa-  🌼 TENIS

Čtvrtek -🌼 + 🐞  Olšina: odjezd 8.00 od školky -návrat 11.30 hod

(bližší informace ve třídách)

Pátek - bazén 🐞+🌼


https://www.facebook.com/1412285235695229/posts/3233988856858182/?d=n

TENISOVÁ ŠKOLIČKA - jaro 2022 :

Podařilo se nám dohodnout s trenéry termíny tenisové školičky pro vaše děti. Budeme respektovat zpřísněná hygienická opatření!

Místo :Tenis-centrum v Českém Krumlově ( Chvalšinská ulice)

Termín : začínáme ve čtvrtek 17.března 2022 - a pak každý čtvrtek do konce května (kromě termínu Velikonoc 14.4.2022).

Cena : 500,-Kč - v ceně jsou trička, půjčení tenisových raket a míčků, pronájem haly a dva trenéři

Čas : 9,30 - 10,30 hod na kurtu v tenisové hale (uvnitř).

Pravidelně budeme s dětmi odcházet z mateřské školy každý čtvrtek po svačině v 8,30 hod pěšky. Děti si ponesou v batůžku na zádech pouze čistou sportovní obuv do haly a tepláky, kraťasy nebo děvčátka krátké sukně. Tričko, které od nás dostanou a samy si ho ve školce pomalují, si budou v Tenis-centru nechávat. Důležité je vlastní pití (ne jídlo či sladkosti, jako jsme si nosili na bruslení!) Nevhodné jsou krabičky s brčkem, jelikož mají děti pití k dispozici i na kurtu a v minulosti často docházelo k jejich převrhnutí a vylití. Děti si lehké batůžky odnesou, nebudeme organizovat jejich odvážení a přivážení jako při bruslení.

Děti budou po celou hodinu na kurtu s trenéry Miroslavem Faktorem a jeho kolegou a budou se řídit jejich pokyny. Učitelky budou samozřejmě stále nablízku. Bude se jednat o hravé seznamování s tenisovou raketou, míčkem a počátky tenisu s důrazem na rozvoj obratnosti, pozornosti, postřehu, koordinace, šikovnosti zábavnou formou (- vhodné pro všechny děti).

Odchod z haly bude opět společný s učitelkami. Do školky se vrátíme pěšky kolem 11,30 hod na oběd. Samozřejmě si můžete děti na tenis přivézt a ušetřit jim jednu cestu ( ale nemusíte, jsou to sportovci 😊 ). Z restaurace vedle haly je výhled na tenisový kurt a tak se můžete přijít na své dítě i podívat.

Děti zažijí opět spoustu legrace se svými kamarády!


Od pondělí 22.11. začneme s dětmi pravidelně každé pondělí navštěvovat dům dětí. Jedna skupina dětí bude mít keramiku a druhá skupina bude využívat tělocvičnu. Skupiny budeme střídat, aby se postupně prostřídaly všechny děti. V pondělí 22.11.začínají děti z Kytičky a postupně se prostřídají do tělocvičny i Berušky.


Stále budeme chodit  bruslit:
čtvrtek(třída Kytička) - pokud bude některá tato aktivita zrušena, budeme vás
informovat na hlavní nástěnce.


TYTO AKTIVITY BUDOU POKUD BUDETE MÍT ZÁJEM A NEZPŘÍSNÍ SE PODMÍNKY.


DĚKUJEME, bylo to skvělé. 👍😃♥️

Hezké prázdniny a krásné léto. 

DIVADELNÍ KROUŽEK 

v čase 12,45 - 13,45hod

bude ve školce v naší třídě s paní učitelkou Vendou Martínkovou. Děti si budou hrát na herce a budou se kromě různých slovních hříček snažit i zahrát nějaké pohádky. Výhodou je dobrá výslovnost, trpělivost a schopnost předvádět se.


KOUMÁČEK v čase12,45 -13,45hod bude v domě dětí pod vedením paní Denisy Sedláčkové a některé z učitelek ze školky (Ivy nebo Jarky). Činnosti tam budou zaměřené na experimentování, pokusy, objevování a možná i kouzlení. Je vhodný pro děti, které neposedí a mají rády překvapení. Tam i zpět budou děti chodit sučitelkou a vyzvedávat si je budete moci po svačině po 14 hodině opět ve školce. Cena tohoto kroužku je 15,-Kč za každou uskutečněnou návštěvu.

BRUSLENÍmáme domluvené na zimním stadionu.Čas na ledě:9,30-10,30hod.Budeme chodit pravidelně každý čtvrtek!Ze školky bychom odcházeli po dopolední svačině v8,45hod a vraceli bychom se na oběd. Na ledě budou děti s trenéry(jsou to chlapi, kteří to s malými dětmi umí, což jsme poznali v minulých letech). Děti potřebují nabroušené brusle, šusťákovou soupravu či oteplovačky, přilbu a rukavice(ochrana nejen před zimou, ale i zdůvodu bezpečnosti). Brusle i přilbu je možnépůjčit na zimním stadionu. Stačí, když nám ve školce nahlásíte velikost bruslí a my už si je před bruslením vyžádáme a po skončení hodiny zase vrátíme. Tato půjčovna je zdarmaa je zásobená opravdu kvalitně. Ze zkušenosti ale doporučujeme vlastní přilby, klidně lyžařské. Na bruslení se oblečeme už ve školce všatně, aby děti neměly příliš těžké batohya mohly nést jen brusle, přilbya rukavice.Tyto věci budou děti nositvbatohu na zádech(v minulých letech nám všechny věci vozili na stadion rodiče -dobrovolníci. Pokud se i letos najdou, bude se dětem chodit snáz.To se ještě domluvíme-podle vašich možností). Důležité je i pitíčko v plastové lahvi a malá dobrůtka po bruslení v šatně. Pokud děti bruslit nebudou moci, půjdou se s námi dívat na ostatní. Je to však pro nás organizačně náročné a tak vás prosíme, abyste to po nás často nechtěli. Není ani vhodné, aby čekaly v malé třídě -tam mají svůj program a své malé děti.Toto bruslení má v naší školce již více než patnáctiletou tradici a je dětmi (i rodiči) každoročně velmi oblíbené.Přihlášky dostanete během září.

PLAVECKÝ BAZÉN  v čase 8,00 -8,45hod v bazénu. Každý pátek budeme s dětmi jezdit městskou dopravou do plaveckého bazénu ze zastávky Na Tavírně. Jelikož plaveme už od 8,00hod, můžete děti přivézt rovnou do bazénu kolem 7,45hod. Za příznivého počasí budeme chodit zpátky pěšky, za nepříznivého objednaným autobusem. Cena je 50 Kč.

Děti potřebují plavky, podepsaný ručník, koupací čepici na delší vlasy a peněženku s drobnými na dobrůtku v bufetu. Svačinu a pití od nás dostanou -povezeme ze školky.BUDEME RÁDI, KDYŽ SNÁMI BUDETE DĚTI POSÍLAT -BUDOU SI VE VODĚ HRÁT, K NIČEMU JE NEBUDEME NUTIT.