Budeme se snažit vás aktuálně informovat o tom, co se ve školce právě děje a i o tom, co se právě chystá.INFORMACE O AKCÍCH 🌸+🐞Červen 2023

Pátky 🌸+🐞bazén

Autobus do bazénu částečně hradíme ze sponzorských darů od rodičů(jinak bychom nemohli jezdit do bazénu celý rok)

Všem Vám předem děkujeme.

Pokud budete mít nějaké výhrady, prosím zajděte za námi. Děkujeme

ANGLIČTINA

na naší mateřské škole probíhá již více než deset let. Děje se tak pouze na žádost rodičů, nikoliv proto, abychom touto činností naší školu pouze prezentovali. Zpočátku se této činnosti s dětmi ujala maminka, která anglicky výborně uměla. Následovala výuka učitelkou z naší mateřské školy a pak opět maminkou, která se v Americe narodila a angličtina byla její rodnou řečí (ideální pro předškolní věk). Pak se ujala výuky další rodačka z Ameriky a nyní už druhým rokem děti vede Marcela Šmejkalová (maminka)

Po dohodě s Marcelkou mohou i letos chodit na angličtinu pouze děti, které jsou starší ( = půjdou letos k zápisu do 1.třídy ZŠ). Výuka bude probíhat každé úterý v čase 9,00 - 10,00 h ve školce. Mladší děti budou mít tuto možnost v příštím školním roce. Angličtina je zdarma.

Kdo nemá zájem, zajděte za námi do třídy. Děkujeme

Pravidelně každé pondělí budeme s dětmi navštěvovat  dům dětí. Jedna skupina dětí bude mít keramiku a druhá skupina bude využívat tělocvičnu. Skupiny budeme střídat, aby se postupně prostřídaly všechny děti. V úterý bude v DDM Koumáček a ve školve divadelní kroužek.


TENISOVÁ ŠKOLIČKA - jaro 2023 :

Místo :Tenis-centrum v Českém Krumlově ( Chvalšinská ulice)

Termín : začínáme ve čtvrtek 30.března 2023 - a pak každý čtvrtek /10 x

Cena : 550,-Kč - v ceně jsou trička, půjčení tenisových raket a míčků, pronájem haly a dva trenéři

Čas : 10.00 – 11.00 hod na kurtu v tenisové hale (uvnitř).

Pravidelně budeme s dětmi odcházet z mateřské školy každý čtvrtek po svačině v 9.00 hod pěšky. Děti si ponesou v batůžku na zádech pouze čistou sportovní obuv do haly a tepláky, kraťasy nebo děvčátka krátké sukně. Tričko, které od nás dostanou a samy si ho ve školce pomalují, si budou v Tenis-centru nechávat. Důležité je vlastní pití (ne jídlo či sladkosti, jako jsme si nosili na bruslení!) Nevhodné jsou krabičky s brčkem, jelikož mají děti pití k dispozici i na kurtu a v minulosti často docházelo k jejich převrhnutí a vylití. Děti si lehké batůžky odnesou, nebudeme organizovat jejich odvážení a přivážení jako při bruslení.

Děti budou po celou hodinu na kurtu s trenéry a budou se řídit jejich pokyny. Učitelky budou samozřejmě stále nablízku. Bude se jednat o hravé seznamování s tenisovou raketou, míčkem a počátky tenisu s důrazem na rozvoj obratnosti, pozornosti, postřehu, koordinace, šikovnosti zábavnou formou (- vhodné pro všechny děti).

Odchod z haly bude opět společný s učitelkami. Do školky se vrátíme pěšky kolem 11,40 hod na oběd. Samozřejmě si můžete děti na tenis přivézt a ušetřit jim jednu cestu ( ale nemusíte, jsou to sportovci 😊 ). Z restaurace vedle haly je výhled na tenisový kurt a tak se můžete přijít na své dítě i podívat.

Děti zažijí opět spoustu legrace se svými kamarády!


DIVADELNÍ KROUŽEK 

v čase 12,45 - 13,45hod

bude ve školce v naší třídě s paní učitelkou Vendou Martínkovou. Děti si budou hrát na herce a budou se kromě různých slovních hříček snažit i zahrát nějaké pohádky. Výhodou je dobrá výslovnost, trpělivost a schopnost předvádět se.


KOUMÁČEK v čase12,45 -13,45hod bude v domě dětí pod vedením paní Denisy Sedláčkové a některé z učitelek ze školky (Ivy nebo Jarky). Činnosti tam budou zaměřené na experimentování, pokusy, objevování a možná i kouzlení. Je vhodný pro děti, které neposedí a mají rády překvapení. Tam i zpět budou děti chodit sučitelkou a vyzvedávat si je budete moci po svačině po 14 hodině opět ve školce. Cena tohoto kroužku je 15,-Kč za každou uskutečněnou návštěvu.

PLAVECKÝ BAZÉN  v čase 8,00 -8,45hod v bazénu. Každý pátek budeme s dětmi jezdit městskou dopravou do plaveckého bazénu ze zastávky Na Tavírně. Jelikož plaveme už od 8,00hod, můžete děti přivézt rovnou do bazénu kolem 7,45hod. Za příznivého počasí budeme chodit zpátky pěšky, za nepříznivého objednaným autobusem. Cena je 50 Kč.

Děti potřebují plavky, podepsaný ručník, koupací čepici na delší vlasy a peněženku s drobnými na dobrůtku v bufetu. Svačinu a pití od nás dostanou -povezeme ze školky.BUDEME RÁDI, KDYŽ SNÁMI BUDETE DĚTI POSÍLAT -BUDOU SI VE VODĚ HRÁT, K NIČEMU JE NEBUDEME NUTIT.