Budeme se snažit vás aktuálně informovat o tom, co se ve školce právě děje a i o tom, co se právě chystá.

3.10. Třída Kytička: DDM v 10.00 Cvičení s Angličtinou + Keramika

4.10. Třída Kytička: dopoledne Angličtina pro předškoláky

                              místo odpočinku: Divadýlko+Koumáček

5.10. Návštěva medvědů

6.10. bazén odchod ze školky 7.10 , nebo v bazénu 7.45    60/dítě

(plavky, ručník, plaveckou čepici, nějakou korunku do bufetu)

SEZNAMY DĚTÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/23

 Třída KYTIČKA:   Berka Antonín, Bicek František, Bodlák Vincent, Božoňová Hana , Čarková Kateřina , Čáslava Vojtěch, Čejková Kateřina, Dvořák Tadeáš, Ďurišová Dominika,Kahovec Stanislav , Kalla Jan , Kolaj Evelina , Kozák Matouš , Kříž Samuel Petr , Malá Anna, Nováková Tereza,Nováková Veronika , Petrášek Tomáš, Pradeniak Andrej , Režňák FILIP, Segešová Thea Mariana, Scheuch Robert , Šmejkalová Justýna, Trojanová Elvíra , Vélová Eliška, Vrba Hynek , Zronková Maja

Třída BERUŠKA:   Baková Adéla , Bednář Jiří , Berka Jakub, Berková Alžběta, Berková Emma , Běhounek Kryštof, Cajz Šimon, Glowacz Adam, Habdák Vojtěch , Háková Eliška,Helcl Martin, Chromá Karolína , Kolaj Ariana, Kolaj Benjamin, Lieders Leonardo, Myslivec Jonáš, Paclíková Ela, Šedivá Ariana, Trinkbauerová Ema , Vagaiová Ráchel,Svobodová Klára, Večeřová Alžběta , Votřel Tomáš

INFORMACE O  AKCÍCH

TŘÍDA KYTIČKA: Pravidelně

Pondělí - od 10.00 dopol. DDM -cvičeníčko s Angličtinou x keramika (d.se budou střídat) cena: 25Kč/dítě

Úterý - 9.00 Angličtina (jen pro předškoláky)

13.00 Divadelní kroužek a

DDM Koumáček (Koumáček cena 25Kč/dítě)

Čtvrtek: bruslení- cena 40Kč/dítě

Pátek: bazén - cena 60Kč/dítě (40Kč bazén+20Kč autobus) Všechny děti.

Autobus částečně hradíme ze sponzorských darů od rodičů(jinak bychom nemohli jezdit do bazénu celý rok)

Všem Vám předem děkujeme.

Pokud budete mít nějaké výhrady, prosím zajděte za námi. Děkujeme

ANGLIČTINA

na naší mateřské škole probíhá již více než deset let. Děje se tak pouze na žádost rodičů, nikoliv proto, abychom touto činností naší školu pouze prezentovali. Zpočátku se této činnosti s dětmi ujala maminka, která anglicky výborně uměla. Následovala výuka učitelkou z naší mateřské školy a pak opět maminkou, která se v Americe narodila a angličtina byla její rodnou řečí (ideální pro předškolní věk). Pak se ujala výuky další rodačka z Ameriky a nyní už druhým rokem děti vede Marcela Šmejkalová (maminka)

Po dohodě s Marcelkou mohou i letos chodit na angličtinu pouze děti, které jsou starší ( = půjdou letos k zápisu do 1.třídy ZŠ). Výuka bude probíhat každé úterý v čase 9,00 - 10,00 h ve školce. Mladší děti budou mít tuto možnost v příštím školním roce. Angličtina je zdarma.

Kdo nemá zájem, zajděte za námi do třídy. Děkujeme


Od pondělí 26.09.2022 začneme s dětmi pravidelně každé pondělí navštěvovat dům dětí. Jedna skupina dětí bude mít keramiku a druhá skupina bude využívat tělocvičnu. Skupiny budeme střídat, aby se postupně prostřídaly všechny děti. V úterý 4.10.2022 začně v DDM Koumáček a ve školve divadelní kroužek.DIVADELNÍ KROUŽEK 

v čase 12,45 - 13,45hod

bude ve školce v naší třídě s paní učitelkou Vendou Martínkovou. Děti si budou hrát na herce a budou se kromě různých slovních hříček snažit i zahrát nějaké pohádky. Výhodou je dobrá výslovnost, trpělivost a schopnost předvádět se.


KOUMÁČEK v čase12,45 -13,45hod bude v domě dětí pod vedením paní Denisy Sedláčkové a některé z učitelek ze školky (Ivy nebo Jarky). Činnosti tam budou zaměřené na experimentování, pokusy, objevování a možná i kouzlení. Je vhodný pro děti, které neposedí a mají rády překvapení. Tam i zpět budou děti chodit sučitelkou a vyzvedávat si je budete moci po svačině po 14 hodině opět ve školce. Cena tohoto kroužku je 15,-Kč za každou uskutečněnou návštěvu.

BRUSLENÍmáme domluvené na zimním stadionu.Čas na ledě:9,30-10,30hod.Budeme chodit pravidelně každý čtvrtek!Ze školky bychom odcházeli po dopolední svačině v8,45hod a vraceli bychom se na oběd. Na ledě budou děti s trenéry(jsou to chlapi, kteří to s malými dětmi umí, což jsme poznali v minulých letech). Děti potřebují nabroušené brusle, šusťákovou soupravu či oteplovačky, přilbu a rukavice(ochrana nejen před zimou, ale i zdůvodu bezpečnosti). Brusle i přilbu je možnépůjčit na zimním stadionu. Stačí, když nám ve školce nahlásíte velikost bruslí a my už si je před bruslením vyžádáme a po skončení hodiny zase vrátíme. Tato půjčovna je zdarmaa je zásobená opravdu kvalitně. Ze zkušenosti ale doporučujeme vlastní přilby, klidně lyžařské. Na bruslení se oblečeme už ve školce všatně, aby děti neměly příliš těžké batohya mohly nést jen brusle, přilbya rukavice.Tyto věci budou děti nositvbatohu na zádech(v minulých letech nám všechny věci vozili na stadion rodiče -dobrovolníci. Pokud se i letos najdou, bude se dětem chodit snáz.To se ještě domluvíme-podle vašich možností). Důležité je i pitíčko v plastové lahvi a malá dobrůtka po bruslení v šatně. Pokud děti bruslit nebudou moci, půjdou se s námi dívat na ostatní. Je to však pro nás organizačně náročné a tak vás prosíme, abyste to po nás často nechtěli. Není ani vhodné, aby čekaly v malé třídě -tam mají svůj program a své malé děti.Toto bruslení má v naší školce již více než patnáctiletou tradici a je dětmi (i rodiči) každoročně velmi oblíbené.Přihlášky dostanete během září.

PLAVECKÝ BAZÉN  v čase 8,00 -8,45hod v bazénu. Každý pátek budeme s dětmi jezdit městskou dopravou do plaveckého bazénu ze zastávky Na Tavírně. Jelikož plaveme už od 8,00hod, můžete děti přivézt rovnou do bazénu kolem 7,45hod. Za příznivého počasí budeme chodit zpátky pěšky, za nepříznivého objednaným autobusem. Cena je 50 Kč.

Děti potřebují plavky, podepsaný ručník, koupací čepici na delší vlasy a peněženku s drobnými na dobrůtku v bufetu. Svačinu a pití od nás dostanou -povezeme ze školky.BUDEME RÁDI, KDYŽ SNÁMI BUDETE DĚTI POSÍLAT -BUDOU SI VE VODĚ HRÁT, K NIČEMU JE NEBUDEME NUTIT.