Budeme se snažit vás aktuálně informovat o tom, co se ve školce právě děje a i o tom, co se právě chystá.


Týden 26.2.-1.3.2024

Pondělí: 🌼+🐞 DDM-CVIČENÍČKO+ 🌼keramika
Úterý: 🌼 Angličtina +kroužky

Čtvrtek:  🌼Bruslení 

Pátek: 🌼 + 🐞 Bazén  


BRUSLENÍ

Ze školky bychom odcházeli po dopolední svačině v 9,00hod a vraceli bychom se na oběd. Na ledě budou děti s trenéry (jsou to chlapi, kteří to s malými dětmi umí, což jsme poznali v minulém školním roce). Děti potřebují nabroušené brusle, šusťákovou soupravu či oteplovačky, přilbu a rukavice (ochrana nejen před zimou, ale i z důvodu bezpečnosti). Brusle i přilbu je možné půjčit na zimním stadionu. Stačí, když nám ve školce nahlásíte velikost bruslí a my už si je před bruslením vyžádáme a po skončení hodiny zase vrátíme. Tato půjčovna je zdarma a je zásobená opravdu kvalitně. Na bruslení se oblečeme už ve školce v šatně, aby děti neměly příliš těžké batohy a mohly nést jen brusle a rukavice. Tyto věci budou děti nosit v batohu na zádech (v minulých letech nám všechny věci vozili na stadion rodiče – dobrovolníci. Pokud se i letos najdou, bude dětem chodit snáz. To se ještě domluvíme – podle vašich možností). Důležité je i pitíčko v plastové lahvi a malá dobrůtka po bruslení v šatně. Pokud děti bruslit nebudou moci, půjdou se s námi dívat na ostatní. Je to však pro nás organizačně náročné a tak vás prosíme, abyste to po nás často nechtěli. Není ani vhodné, aby čekaly v malé třídě – tam mají svůj program a své malé děti. Toto bruslení má v naší školce již více než desetiletou tradici a je dětmi (i rodiči) každoročně velmi oblíbené. Pokud snad nemáte o tuto akci pro své dítě zájem, sdělte to učitelkám ve třídě. Máme již domluvené termíny a trenéry a museli bychom to včas zrušit.

Budeme chodit každý čtvrtek v čase 9,30-10,30h a to až do jara (ze školky pak odchod v 8,30hod).


Moc děkujeme za prázdninové pozdravy a všem rodičům a dětěm,které už v pondělí půjdou do školy,přejeme hodně nových kamarádů, hodné paní učitelky a a´t se jim vše daří.

Také chceme moc poděkovat za krásné a milé vzkazy a dárečky na rozloučenou. Také se nám bude stýskat. Dovolím si jeden velice krásný dopis zveřejnit, doufám, že to pisatelům nebude vadit, ale bylo by škoda, aby tak krásná slova nečetlo více lidí. Moc děkujeme:


Vím, že jsou to pro Vás stále stejné opakující se fráze, ale cítím potřebu Vám Všem, které jste se šest let staraly o naše dva syny poděkovat.

Dojemná slovní hodnocení a úžasná divadelní představení od Vendulky, repertoár písniček od Ivy, které si oba kluci prozpěvovali i doma, výsostné místo na gaučíku pro Tádíka, když jako malý v Beruškách nechtěl usínat s dětmi, vlídný a trpělivý přístup Jarky, Danušky a Aničky - asistentky i paní učitelky :) Nespočetně akcí, výletů, představení a programů pro děti během celého školního roku, které nejsou určitě samozřejmostí ! Jsme rádi, že kluci mohli chodit do tak úžasné školky, kde vládla vždycky příjemná atmosféra a rodiče měli pokaždé dveře otevřené.

Z celého srdce Vám opravdu děkuji za Vaši péči a pracovní nasazení, které je vidět všude kolem.

Přejeme Vám hodně sil, zdraví, optimismu, životní energie nejen v práci, ale i v osobním životě.

Děkujeme!ANGLIČTINA

na naší mateřské škole probíhá již více než deset let. Děje se tak pouze na žádost rodičů, nikoliv proto, abychom touto činností naší školu pouze prezentovali. Zpočátku se této činnosti s dětmi ujala maminka, která anglicky výborně uměla. Následovala výuka učitelkou z naší mateřské školy a pak opět maminkou, která se v Americe narodila a angličtina byla její rodnou řečí (ideální pro předškolní věk). Pak se ujala výuky další rodačka z Ameriky a nyní už třetím rokem děti povede Marcela Šmejkalová (maminka)

Po dohodě s Marcelkou mohou i letos chodit na angličtinu pouze děti, které jsou starší ( = půjdou letos k zápisu do 1.třídy ZŠ). Výuka bude probíhat každé úterý v čase 9,00 - 10,00 h ve školce. Mladší děti budou mít tuto možnost v příštím školním roce. 

Kdo nemá zájem, zajděte za námi do třídy. Děkujeme

DIVADELNÍ KROUŽEK 

v čase 12,45 - 13,45hod

bude ve školce v naší třídě s paní učitelkou Vendou Martínkovou. Děti si budou hrát na herce a budou se kromě různých slovních hříček snažit i zahrát nějaké pohádky. Výhodou je dobrá výslovnost, trpělivost a schopnost předvádět se.


KOUMÁČEK v čase12,45 -13,45hod bude v domě dětí pod vedením paní Denisy Sedláčkové a některé z učitelek ze školky (Ivy nebo Jarky). Činnosti tam budou zaměřené na experimentování, pokusy, objevování a možná i kouzlení. Je vhodný pro děti, které neposedí a mají rády překvapení. Tam i zpět budou děti chodit sučitelkou a vyzvedávat si je budete moci po svačině po 14 hodině opět ve školce. Cena tohoto kroužku je 25,-Kč za každou uskutečněnou návštěvu.

PLAVECKÝ BAZÉN  v čase 8,00 -8,45hod v bazénu. Každý pátek budeme s dětmi jezdit městskou dopravou do plaveckého bazénu ze zastávky Na Tavírně. Jelikož plaveme už od 8,00hod, můžete děti přivézt rovnou do bazénu kolem 7,45hod. Za příznivého počasí budeme chodit zpátky pěšky, za nepříznivého objednaným autobusem. Cena je 75 Kč.

Děti potřebují plavky, podepsaný ručník, koupací čepici na delší vlasy a peněženku s drobnými na dobrůtku v bufetu. Svačinu a pití od nás dostanou -povezeme ze školky.BUDEME RÁDI, KDYŽ SNÁMI BUDETE DĚTI POSÍLAT -BUDOU SI VE VODĚ HRÁT, K NIČEMU JE NEBUDEME NUTIT.