Budeme se snažit vás aktuálně informovat o tom, co se ve školce právě děje a i o tom, co se právě chystá.

INFORMACE O AKCÍCH 🌸+🐞 30.1.-3.2.2023
Pondělí-  🌸 DDM (tělocvična s Angličtinou+Keramika

Úterý 🌸 Angličtina 
                Koumáček +dramatický kroužek

Čtvrtek🌸 Bruslení 
Pátek 🌸+🐞 Bazén zrušen: z důvodu pololetních prázdnin.
 

Autobus do bazénu částečně hradíme ze sponzorských darů od rodičů(jinak bychom nemohli jezdit do bazénu celý rok)

Všem Vám předem děkujeme.

Pokud budete mít nějaké výhrady, prosím zajděte za námi. Děkujeme

ANGLIČTINA

na naší mateřské škole probíhá již více než deset let. Děje se tak pouze na žádost rodičů, nikoliv proto, abychom touto činností naší školu pouze prezentovali. Zpočátku se této činnosti s dětmi ujala maminka, která anglicky výborně uměla. Následovala výuka učitelkou z naší mateřské školy a pak opět maminkou, která se v Americe narodila a angličtina byla její rodnou řečí (ideální pro předškolní věk). Pak se ujala výuky další rodačka z Ameriky a nyní už druhým rokem děti vede Marcela Šmejkalová (maminka)

Po dohodě s Marcelkou mohou i letos chodit na angličtinu pouze děti, které jsou starší ( = půjdou letos k zápisu do 1.třídy ZŠ). Výuka bude probíhat každé úterý v čase 9,00 - 10,00 h ve školce. Mladší děti budou mít tuto možnost v příštím školním roce. Angličtina je zdarma.

Kdo nemá zájem, zajděte za námi do třídy. Děkujeme


Od pondělí 26.09.2022 začneme s dětmi pravidelně každé pondělí navštěvovat dům dětí. Jedna skupina dětí bude mít keramiku a druhá skupina bude využívat tělocvičnu. Skupiny budeme střídat, aby se postupně prostřídaly všechny děti. V úterý 4.10.2022 začně v DDM Koumáček a ve školve divadelní kroužek.


KRÁSNÉ SVÁTKY A ŚŤASTNÝ NOVÝ ROK.

BRUSLENÍ

máme domluvené od čtvrtka 3.11.2022 na zimním stadionu.

Čas na ledě: 9,30 - 10,30hod.

Budeme chodit pravidelně každý čtvrtek!

Ze školky bychom odcházeli po dopolední svačině v 8,45hod a vraceli bychom se na oběd. Na ledě budou děti s trenéry (jsou to chlapi, kteří to s malými dětmi umí, což jsme poznali v minulých letech). Děti potřebují nabroušené brusle, šusťákovou soupravu či oteplovačky, přilbu a rukavice (ochrana nejen před zimou, ale i z důvodu bezpečnosti). Brusle i přilbu je možné půjčit na zimním stadionu. Stačí, když nám ve školce nahlásíte velikost bruslí a my už si je před bruslením vyžádáme a po skončení hodiny zase vrátíme. Tato půjčovna je zdarma a je zásobená opravdu kvalitně. Ze zkušenosti ale doporučujeme vlastní přilby, klidně lyžařské nebo kvalitní na kolo. Na bruslení se oblečeme už ve školce v šatně, aby děti neměly příliš těžké batohy a mohly nést jen brusle, přilby a rukavice. Tyto věci budou děti nosit v batohu na zádech (v minulých letech nám všechny věci vozili na stadion rodiče - dobrovolníci). Věříme, že se domluvíme i letos a dětem se půjde snáz. Důležité je i pitíčko v plastové lahvi a malá dobrůtka po bruslení v šatně. Pokud děti bruslit nebudou moci, půjdou se s námi dívat na ostatní. Je to však pro nás organizačně náročné a pro děti nezáživné a tak vás prosíme, abyste to po nás často nechtěli. Není ani vhodné, aby čekaly v malé třídě - tam mají svůj program a své malé děti. Toto bruslení má v naší školce již více než patnáctiletou tradici a je dětmi (i rodiči) každoročně velmi oblíbené. Nebojte se toho. Zpočátku bývají děti unavené, brusle jsou jim nepříjemné, ale zvládnou to i když na bruslích budou stát poprvé.

Už se těšíme!


DIVADELNÍ KROUŽEK 

v čase 12,45 - 13,45hod

bude ve školce v naší třídě s paní učitelkou Vendou Martínkovou. Děti si budou hrát na herce a budou se kromě různých slovních hříček snažit i zahrát nějaké pohádky. Výhodou je dobrá výslovnost, trpělivost a schopnost předvádět se.


KOUMÁČEK v čase12,45 -13,45hod bude v domě dětí pod vedením paní Denisy Sedláčkové a některé z učitelek ze školky (Ivy nebo Jarky). Činnosti tam budou zaměřené na experimentování, pokusy, objevování a možná i kouzlení. Je vhodný pro děti, které neposedí a mají rády překvapení. Tam i zpět budou děti chodit sučitelkou a vyzvedávat si je budete moci po svačině po 14 hodině opět ve školce. Cena tohoto kroužku je 15,-Kč za každou uskutečněnou návštěvu.

PLAVECKÝ BAZÉN  v čase 8,00 -8,45hod v bazénu. Každý pátek budeme s dětmi jezdit městskou dopravou do plaveckého bazénu ze zastávky Na Tavírně. Jelikož plaveme už od 8,00hod, můžete děti přivézt rovnou do bazénu kolem 7,45hod. Za příznivého počasí budeme chodit zpátky pěšky, za nepříznivého objednaným autobusem. Cena je 50 Kč.

Děti potřebují plavky, podepsaný ručník, koupací čepici na delší vlasy a peněženku s drobnými na dobrůtku v bufetu. Svačinu a pití od nás dostanou -povezeme ze školky.BUDEME RÁDI, KDYŽ SNÁMI BUDETE DĚTI POSÍLAT -BUDOU SI VE VODĚ HRÁT, K NIČEMU JE NEBUDEME NUTIT.